Skip to content

Zarządzana opieka w Ameryce Łacińskiej

1 rok ago

1022 words

Raport na temat polityki zdrowotnej zatytułowany Wywóz opieki nad Ameryką Łacińską (wydanie z 8 kwietnia) zawiera liczne rażąco niedokładne odniesienia do głównej grupy finansowej i operacji w Ameryce Łacińskiej, które szkodzą naszej reputacji jako podziwianego dostawcy usług finansowych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Ameryce Łacińskiej. W rzeczywistości, na podstawie tych nieścisłości, moi koledzy i ja uważamy, że autorzy mogli pomylić Główną Grupę Finansową z inną firmą. Jest to bardzo rozczarowujące: dziennik jest wiarygodną publikacją, ale autorzy popełnili kilka poważnych błędów. Na przykład, nie jesteśmy ani nie byliśmy nigdy, jak dotąd, podmiotem zarządzającym opieką w Ameryce Łacińskiej. Chciałbym również zwrócić uwagę na pięć innych błędów.
Po pierwsze, obecnie nie działamy w Brazylii i nigdy tego nie robiliśmy. Odniesienie do naszego związku z Saúde Bradesco jest całkowicie fałszywe – Saúde Bradesco jest partnerem Prudential, a nie Principal Financial Group.
Po drugie, nigdy nie zawarliśmy umowy joint venture w Argentynie z dużą firmą ubezpieczeniową oferującą produkty do pielęgnacji zarządzanej, o czym jest mowa w artykule.
Po trzecie, nie jest prawdą, że Principal Financial Group była zaangażowana we wspólne przedsięwzięcie mające na celu rozwój operacji zarządzanej opieki z dużym chilijskim bankiem. Principal Financial Group wprowadziła Chile w 1995 r. Poprzez joint venture z BanMédica (spółką holdingową, której największym obszarem działalności jest ubezpieczenie zdrowotne), ale Principal Financial Group nigdy nie była zaangażowana w prowadzoną przez nią działalność. Prowadzimy działalność w zakresie ubezpieczeń na życie i dożywotnich w Chile.
Chile jest jedynym krajem, w którym oferujemy ubezpieczenie zdrowotne w Ameryce Łacińskiej i jest to główny obszar medyczny lub kompleksowy; nie jesteśmy organizacją zajmującą się utrzymaniem zdrowia. Działalność medyczna stanowi mniej niż 5 procent naszych całkowitych przychodów w Chile i służy jako uzupełnienie naszego ubezpieczenia na życie i renty.
Po czwarte, w Meksyku, Principal Financial Group ma jedną firmę ubezpieczeniową na życie z kilkoma lokalizacjami; nie mamy kontroli nad kilkoma zakładami ubezpieczeń na życie. Nie mamy planów, aby zróżnicować się w zarządzaną opiekę medyczną w Meksyku, o czym jest mowa w artykule.
Wreszcie, Principal Financial Group miała kiedyś związek z Qualitas Médica w Argentynie (odebraliśmy nasze zainteresowanie w 1998 r.). Byliśmy inwestorem mniejszościowym (z 30-procentowym udziałem), a my byliśmy partnerem biernym – bez kontroli zarządczej nad decyzjami lub działaniem firmy. Obecnie nie oferujemy ubezpieczenia zdrowotnego w Argentynie, tylko produkty ubezpieczeniowe na życie.
Luis Valdes
Principal International, Des Moines, IA 50392-0150
Odniesienie1. Stocker K, Waitzkin H, Iriart C. Wywóz zarządzanej opieki do Ameryki Łacińskiej. N Engl J Med 1999; 340: 1131-1136
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają:
Do redakcji: Z zadowoleniem przyjmujemy poprawki pana Valdesa dotyczące naszych błędnych interpretacji informacji z corocznych raportów Dyrekcji Finansowej, strony internetowej oraz opublikowanych wywiadów przeprowadzanych przez urzędników korporacyjnych. Jednak nie zgadzamy się z jego stwierdzeniem: Nie jesteśmy i nigdy nie byliśmy, zarządzanymi opiekunami w Ameryce Łacińskiej .
Pan Valdes potwierdza inwestycję Principal Financial Group w Qualitas Médica, zarządzaną organizację opieki w Argentynie. Nasi Argentyńscy koledzy dowiedzieli się, że w grudniu 1998 r. Principal Financial Group zrezygnowała z udziału w Qualitas, po tym, jak nasz artykuł został przekazany do publikacji. Jeśli chodzi o pasywną rolę Principal Financial Group w Qualitas Médica, to takie rozwiązanie było typowym wspólnym przedsięwzięciem , w którym 30 procentowa inwestycja doprowadziła do kolejnych zysków, dzięki zaufaniu do infrastruktury lokalnego partnera. W 1997 r. Principal opisał związek jako aktywny: Principal International, SA oferuje produkty medyczne i zdrowotne (HMO) poprzez porozumienie z Qualitas Médica.
Principal Financial Group utrzymuje inwestycje w kilku brazylijskich firmach. Jedna z firm, Banco Itaú, była zainteresowana Saúde Bradesco, dużym HMO, który jest partnerem firmy Prudential i która zawarła joint venture z argentyńską firmą ubezpieczeniową La Buenos Aires. Doceniamy wyjaśnienia pana Valdesa, że Principal Financial Group nie była bezpośrednim partnerem w tej inwestycji zarządzanej opieki.
W Chile duże inwestycje Grupy Principal Financial Group w spółkę joint venture BanMédica, którą cytuje pan Valdes, są powszechnie postrzegane jako powiązane z BanMédica ISAPRE (Instituciones de Salud Previsional), jednej z największych organizacji zarządzających opieką w Chile2. Ważne jest, aby się tego nauczyć Principal Financial Group nie traktuje tej inwestycji jako powiązanej z operacjami zarządzanymi przez BanMédica.
W wywiadzie były wiceprezes Principal International zdawał się porównywać swoje meksykańskie możliwości z inwestycjami Principal w Argentynie. Te komentarze doprowadziły nas do przekonania, że zleceniodawca zamierza urozmaicić się w zarządzaną opiekę, gdy meksykański system zabezpieczenia społecznego został sprywatyzowany. Pan Valdes wyjaśnia, że Zamawiający obecnie nie ma takiej woli.
W innym miejscu tego artykułu błędnie przypisaliśmy prezesowi Stowarzyszenia Latynoamerykańskich Planów Ubezpieczeń Zdrowotnych oświadczenie o związku między nasyceniem rynku a eksportem zarządzanej opieki. W rzeczywistości, oświadczenie zostało złożone przez prezesa Akademii Zdrowia Międzynarodowego5. Żałujemy błędu.
Howard Waitzkin, MD, Ph.D.
Celia Iriart, Ph.D.
University of New Mexico, Albuquerque, NM 87131
5 Referencje1. Principal Financial Group. (Patrz http://www.principal.com, zaktualizowany 2 kwietnia 1997 r.) (Dostępny również z NAPS, c / o Microfiche Publications, 248 Hempstead Tpke., West Hempstead, NY 11552.)
Google Scholar
2. Estrada A, Barilari E, Sepúlveda J, Soto M. Atención gerenciada en Chile: informe final. Santiago, Chile: Centro de Investigación y Capacitación en Salud, 1998.
Google Scholar
3. Schwartz S. Odkrywanie Ameryki. Insur Technol 1995; 20: 36-40
Google Scholar
4. Burger K. Począwszy od zera w Argentynie. Insur Technol 1994; 19: 64-64
Google Scholar
5. Lewis JC. Latynoamerykańskie możliwości partnerskiej opieki. Zaprezentowany na ósmym Kongresie Stowarzyszenia Ameryki Łacińskiej Pre-paid Health Plans (ALAMI), S.o Paulo, Brazylia, 8 listopada 1996.
Google Scholar
[hasła pokrewne: noni, dabrafenib, disulfiram ]
[więcej w: kupis dermatolog kielce, napięciowe bóle głowy, napięciowy ból głowy ]

0 thoughts on “Zarządzana opieka w Ameryce Łacińskiej”