Skip to content

Wpływ palenia cygar na ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i raka u mężczyzn ad

1 rok ago

531 words

Plan zdrowia Kaiser Permanente oferuje wszechstronną, przedpłaconą opiekę medyczną dla więcej niż jednej czwartej populacji w obsługiwanych obszarach geograficznych. Pochodzenie etniczne i status społeczno-ekonomiczny członków Kaiser Permanente są reprezentatywne dla miejscowej ludności, z tym wyjątkiem, że skrajne bogactwo i ubóstwo są niedostatecznie reprezentowane. Kohorta była podgrupą większej populacji 207 165 członków (112 638 kobiet i 94.527 mężczyzn) w wieku 14 lat lub starszych, którzy przeszli wielofazowe badania stanu zdrowia (dobrowolne badania lekarskie w momencie rejestracji) w San Francisco i Oakland w Kalifornii, od 1964 r. do roku 1973.13. Jeśli uczestnik badania miał więcej niż jedną kontrolę, użyto tylko danych z pierwszej. Kobiety nie zostały uwzględnione, ponieważ tylko 25 zgłosiło palenie cygar, ale nie papierosów i fajki.
Informacje o stylu życia i cechach fizjologicznych zebrano zgodnie ze standardowymi procedurami.14,15 Poziom cholesterolu w surowicy zmierzono za pomocą AutoAnalyzer (Technicon, White Plains, NY) od 1964 do 1968, z Autochemist (AGA, Stockholm, Sweden) od 1969 do 1972 oraz z AutoAnalyzerem (model SMA-12, Technicon) w 1973 roku. Zgłoszone przez siebie spożycie alkoholu w poprzednim roku zostało podzielone na następujące kategorie: brak napojów alkoholowych, jeden lub dwa drinki dziennie, trzy do pięciu drinków dziennie i sześć lub więcej drinków dziennie. Obecność cukrzycy, choroby sercowo-naczyniowej i POChP określono na podstawie zgłoszeń pacjentów. Spośród 17 774 uczestniczących mężczyzn 485 zgłosiło tylko historię chorób sercowo-naczyniowych, 657 zgłosiło tylko historię POChP, 53 doniesiono o historii zarówno choroby sercowo-naczyniowej, jak i POChP, a 16,579 nie zgłosiło ani.
Dane o późniejszej zapadalności na raka zostały zebrane z rejestrów hospitalizacyjnych Kaiser Permanente i lokalnych rejestrów nowotworów. W latach 1969-1971 Trzecie Narodowe Badanie Raka dostarczyło informacje na temat przypadków zweryfikowanych w rejestrze wśród mieszkańców pięciu powiatów Zatoki San Francisco; począwszy od 1973 roku, informacje te zostały dostarczone przez lokalny program nadzoru, epidemiologii i wyników końcowych. Zgłoszenie sprawy w 1972 r. Było niekompletne, ponieważ rejestry nowotworowe przygotowano do wszczęcia tego programu. W 1988 r. Włączenie do tego rejestru nowotworów zostało rozszerzone na członków mieszkających w odległych krajach i hospitalizowanych pacjentów w rejonach Sacramento i Stockton. Począwszy od 1990 roku, wszyscy subskrybenci Kaiser Permanente w północnej Kalifornii zostali włączeni do rejestru nowotworów. Badaliśmy nowotwory jamy ustnej i gardła, górnego odcinka przewodu pokarmowego (jamy ustnej i gardła, nosa, krtani i przełyku), płuca, trzustki, nerki, pęcherza moczowego, okrężnicy i odbytu, wszystkie nowotwory związane z paleniem (w ogóle miejsca wymienione, rozpatrywane łącznie), a wszystkie raki, z wyjątkiem nieszpirakowatego raka skóry, rozpatrywane łącznie. Badaliśmy raka jelita grubego, ponieważ jest on powszechny i ponieważ niektóre badania wykazały, że palenie papierosów ma związek z ryzykiem raka i polipów w jelicie grubym.16,17
Częstość występowania nieinwazyjnej lub śmiertelnej choroby sercowo-naczyniowej oraz POChP i związanych z nią stanów określono na podstawie informacji uzyskanych z zautomatyzowanej bazy danych diagnoz szpitala-rozładowania, począwszy od stycznia 1971 r.
[podobne: Białkomocz, agaricus, anakinra ]
[patrz też: młody jęczmień zielony, młody zielony jęczmień gdzie kupić, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów ]

0 thoughts on “Wpływ palenia cygar na ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i raka u mężczyzn ad”