Skip to content

Czas implantacji i utraty ciąży czesc 4

1 rok ago

572 words

W większości udanych ciąż (84 procent) pierwsze hormonalne dowody implantacji wykryto 8, 9 lub 10 dni po owulacji; najwcześniej 6 dni i ostatnie 12 dni. Zakres czasów implantacji zależy częściowo od precyzji markerów owulacji i gonadotropiny kosmówkowej. Wszelkie przypadkowe błędy w tych środkach miałyby tendencję do rozkładania rozkładu czasów implantacji. Nasza miara owulacji została zwalidowana przeciwko wzrostowi wydzielania hormonu luteinizującego, który jest standardowym klinicznym markerem owulacji, a nasz marker wydaje się być tak dokładny jak hormon luteinizujący w surowicy.15 Nasz test na obecność gonadotropiny kosmówkowej jest wystarczająco czuły, aby wykryć niskie stężenia nawet u kobiet przed menopauzą z podwiązaniem jajowodów 9, więc jest prawdopodobne, że test jest w stanie wykryć początkowy wzrost związany z ciążą. Jednak żadna miara nie jest pozbawiona błędu, a prawdziwe biologiczne okno implantacji może być nawet węższe, niż znaleźliśmy. Jedyne wcześniejsze badanie dotyczące czasu implantacji u kobiet, u których nie stwierdzono znanych problemów z płodnością, dało wyniki podobne do naszych. W badaniu 14 ciąż kończących się żywymi urodzeniami, wzrosty w gonadotropinie kosmówkowej wykryto już w ciągu 8 dni i dopiero 12 dni po szczytowym stężeniu hormonu luteinizującego w surowicy.26 Więcej informacji na temat implantacji pochodzi z badań pacjentów z niepłodność, zwłaszcza kobiety leczone zapłodnieniem in vitro. W jednym z największych badań zgłoszono implantację w odniesieniu do pobrania jaj przez 140 klinicznych ciąż, w których poczęcie nastąpiło in vitro.27 Wszczepienie wykryto 6 do 13 dni po pobraniu jaj. W innym raporcie z 76 ciążami z terminem zapłodnienia in vitro doszło do wszczepienia już w 7 lub 8 dni po wyjściu z jaj i dopiero w 13 lub 14 dniach.6 W naszych danych z naturalnych cykli poczęcia brak koncepcji, która spowodowała wszczepienie klinicznej ciąży później niż 12 dni po owulacji.
Stwierdziliśmy silny wzrost ryzyka wczesnej utraty ciąży po późnym wszczepieniu, co jest zgodne z danymi z mniejszych badań. 26,26,28,29 Ciąże z późnym wszczepieniem koncepcji mogą się nie udać z kilku powodów. Receptywność endometrium zmniejsza się w późnej fazie lutealnej, 1,2, a ciałko żółte lżejsze reaguje na gonadotropinę kosmówkową 11 lub 12 dni po owulacji. 30 Czynniki nieodłącznie związane z zygotą mogły również działać. Niezdrowe zygoty mogą rozwijać się wolniej lub implantacja może być nieprawidłowa, 31 skutkując późniejszą i słabszą produkcją gonadotropiny kosmówkowej.32 W stopniu, w jakim niedoskonałe zarodki rozwijają się lub są wszczepiane wolniej, ograniczone okno receptywności może zapewnić mechanizm bramkowania, który pomaga odfiltrować upośledzone zarodki.
Dane mogą mieć wpływ na wysiłki zmierzające do manipulowania podatnością na macicę.33,34 Niektóre kobiety mogą być niewpłodne z powodu niezwykle krótkiego okresu wszczepienia. Mogą pojawić się możliwości zwiększenia płodności poprzez wydłużenie czasu, w którym może nastąpić implantacja. Interwencji takich należy jednak podejść ostrożnie, ponieważ mogą one mieć niezamierzone konsekwencje w odniesieniu do jakości zarodków, które przeżyły.
Podsumowując, wszczepienie nastąpiło 8 do 10 dni po owulacji w większości zdrowych ciąż Proporcja kończąca się wczesną utratą zwiększała się, gdy implantacja miała miejsce później. Okres refrakcji po przyjęciu macicy może zapewnić naturalny mechanizm, dzięki któremu eliminowane są upośledzone zarodki.
[podobne: bromazepam, celiprolol, bifidobacterium ]
[przypisy: mielopatia, mielopatia szyjna, mięsak kości ]

0 thoughts on “Czas implantacji i utraty ciąży czesc 4”